GPT-6 Astra זמין כעת ב-Smart AIPI — 75% הנחה, והסיפור האמיתי הוא יעילות טוקנים
GPT-6 Astra של OpenAI מגיע לרוויה ב-FrontierMath Tier 4 (97.6%), ARC-AGI-3 (99.9%) ו-ExploitBench (100%), ומוביל ב-Terminal-Bench 4.0 עם 57.9%. הוא זמין היום ב-Smart AIPI במחיר $2.50 / $0.25 / $12.50 לכל 1M — 75% פחות ממחירי OpenAI של $10 / $1 / $50. אלה המספרים האמיתיים, ההסתייגויות שהתרשימים מסתירים, והסיבה לכך שיעילות טוקנים חשובה יותר ממחיר המחירון.
TL;DR: gpt-6-astra זמין היום ב-Smart AIPI במחיר $2.50 / $0.25 / $12.50 לכל 1M טוקנים — 75% פחות מ-$10 / $1 / $50 של OpenAI. הוא מוביל ב-Terminal-Bench 4.0 עם 57.9%, מגיע לרוויה ב-FrontierMath Tier 4 (97.6%) וב-ExploitBench (100%), ומציב רף חדש בשימוש במחשב. בהמשך: טבלת הבנצ'מרקים המלאה, שלוש ההסתייגויות שתרשימי ההשקה לא מראים, והסיבה לכך שיעילות טוקנים — ולא המחיר לטוקן — היא המספר שקובע את החשבון שלכם.
OpenAI הכריזה על GPT-6 Astra ב-September 3, 2026, וכינתה אותו "המודל החכם והמיושר ביותר בעולם." הוא זמין ב-API בשם gpt-6-astra, והוא זמין ב-Smart AIPI כבר עכשיו ברבע מהמחיר של OpenAI.
פוסטים של השקה הם שיווק. זה לא — אנחנו מוכרים גישה למודל, ולכן הדבר השימושי שאנחנו יכולים לעשות הוא לומר לכם בדיוק היכן הוא מנצח, היכן הוא מפסיד, ומה הוא באמת יעלה לכם. כל המספרים בהמשך מגיעים מטבלאות ההערכה ש-OpenAI פרסמה ומניתוח עצמאי שלהן.
תוצאות הכותרת
Astra הוא state of the art בשימוש במחשב, גלישה, הנדסת תוכנה, סייבר, מדע ועבודה מקצועית. הציונים החשובים ביותר למפתחים:
| בנצ'מרק | GPT-6 Astra | GPT-5.6 Sol | Claude Fable 5.1 | Claude Opus 5 |
|---|---|---|---|---|
| Terminal-Bench 4.0 | 57.9% | 37.3% | 55.8% | 52.6% |
| DeepSWE v1.1 | 74.1% | 72.7% | 67.4% | 73.7% |
| FrontierCode 1.1 Extended | 64.5% | 60.6% | 63.6% | 63.6% |
| OSWorld 2.0 (שימוש במחשב) | 72.6% | 65.7% | — | 70.2% |
| ScreenSpot-Pro (ללא כלים) | 92.7% | 76.9% | — | 87.3% |
| Agents' Last Exam | 59.3% | 53.6% | — | 55.5% |
| AutomationBench | 41.4% | 18.1% | 31.4% | 26.9% |
| FrontierMath Tier 4 (v2) | 97.6% | 83.0% | 87.8% | 73.2% |
| GPQA Diamond | 96.0% | 94.6% | 93.7% | 93.7% |
| Humanity's Last Exam (עם כלים) | 57.2% | — | 65.0% | 63.6% |
| ARC-AGI-3 | 99.9% | 7.8% | — | 30.2% |
| ExploitBench (סייבר) | 100.0% | 78.5% | — | 70.0% |
| MRCR v2 8-needle, 512K–1M | 96.3% | 73.8% | — | — |
| בטיחות בשימוש במחשב (נמוך יותר עדיף) | 2.4% | 22.0% | 9.5% | 11.5% |
כמה מאלה ראויים למשפט משלהם. Terminal-Bench 4.0 הוא הדבר הקרוב ביותר שיש לנו ל"האם סוכן יכול להפעיל מכונה אמיתית ולסיים עבודה אמיתית" — ה-57.9% של Astra לעומת 37.3% של Sol הם קפיצה דורית, לא שגיאת עיגול. AutomationBench (תהליכי עבודה עסקיים מרובי שלבים בין יישומים) יותר ממכפיל את Sol. ב-OSWorld 2.0, Astra מקבל ציון גבוה יותר וגם מסיים בכ-40 דקות למשימה לעומת 75 של Sol — כ-47% פחות זמן. ושורת היישור אינה הערת שוליים: במבחן בטיחות אדברסרי לשימוש במחשב, Astra מפיק תוצאות לא מיושרות ב-2.4% מהמקרים לעומת 22.0% אצל Sol. אם אתם מאפשרים לסוכן לגעת בפרודקשן, המספר הזה שווה יותר מנקודת בנצ'מרק.
שלוש הסתייגויות שתרשימי ההשקה לא מראים
אנחנו מעדיפים שתשמעו אותן מאיתנו מאשר שתגלו אותן בעצמכם.
1. ה-99.9% ב-ARC-AGI-3 הוא תוצאת harness
ARC-AGI-3 מעריך מודל באמצעות מסירת רשת 64×64 של תאים צבעוניים כאובייקט JSON ומתן אפשרות לפלוט טוקני פעולה לסביבה מדומה — ללא צילומי מסך, ללא וידאו וללא כללים שמוסברים מראש. נתון ה-99.9% הופק באמצעות ה-Responses API harness של OpenAI עצמה, עם ניהול ההקשר שלה. הריצו את אותו מודל דרך ה-hosted harness של ARC Foundation עם קריאות API פשוטות, ו-Astra משיג כ-62.7%.
שני המספרים אמיתיים; הם מודדים מערכות שונות. אך הדבר מלמד משהו חשוב על 2026: ה-harness הוא כעת חלק מרכזי מהציון. כשאתם מעריכים מודל עבור ה-stack שלכם, העריכו אותו בתוך ה-harness שלכם, ולא לפי תרשים העיתונות של מישהו אחר.
2. מדדים משולבים חלוקים ביניהם, ובקול רם
OpenAI הדגישה 14 בנצ'מרקים בהכרזה שלה. רק אחד מהם חופף ל-Artificial Analysis Intelligence Index, שמדרג את Astra במקום החמישי עם 61.2 — אחרי Claude Fable 5.1 (65.7), Claude Opus 5 (63.1) ו-Claude Fable 5 (62.1). ב-Artificial Analysis Coding Agent Index v1.4, Astra עומד על 67.0 לעומת 68.1 של Opus 5 ו-67.2 של Fable 5. וגם Astra מפסיד ל-Fable 5.1 ב-Humanity's Last Exam עם כלים, 57.2% לעומת 65.0%.
מדדים מצרפיים הם מעטפות סביב בנצ'מרקים, ומעטפת יכולה לחשוף אות או לקבור אותו. הקריאה הכנה היא: Astra הוא בבירור המודל המוביל עבור עבודה סוכנית, טרמינל ושימוש במחשב, והוא אינו המוביל הבלתי מעורער בכל מדד של "אינטליגנציה". בחרו את המודל שמנצח בציר שעליו אתם באמת משחררים מוצר.
3. יכולת הסייבר מוגבלת בגישה, ותיעוד ההסקה התקצר
Astra עומד בסף הסייבר Critical תחת Preparedness Framework של OpenAI — 100% ב-ExploitBench, 42.4% ב-ExploitGym לעומת 30.3% של Sol, ו-88.0% בניסיון יחיד בהנדסה לאחור של בינאריים ב-SRE-Bench לעומת 55.9% של Sol. במהלך ההערכה הוא גילה והשתמש בשתי zero-days שלא היו ידועות קודם לכן, וש-OpenAI אומרת שדיווחה עליהן למתחזקים.
המשמעות עבורכם: גרסת ההשקה מבצעת עבודה הגנתית — סקירת קוד מאובטחת, תיקונים — אך מסרבת לבנות exploits מסוג proof-of-concept, ובדיקות בטיחות נוספות עשויות לעתים לעצור משימה לגיטימית. ב-API משימה שנחסמה פשוט נעצרת. זו התנהגות של המודל במעלה הזרם, לא מגבלה של Smart AIPI. OpenAI מתכננת להקל על כך עבור תהליכי עבודה הגנתיים מאומתים דרך תוכנית Daybreak שלה.
OpenAI גם ציינה רגרסיה אמיתית: ההסקה הכתובה של Astra קשה יותר לניטור מזו של Sol, מכיוון שהוא פותר בעיות בפחות שלבים כתובים ויש לו יותר שליטה על ה-trace שלו. הם הציפו זאת בעצמם. זה הדבר הנכון לדעת אם סיפור הבטיחות שלכם תלוי בקריאת chain-of-thought.
הסיפור האמיתי: יעילות טוקנים, לא מחיר לטוקן
במחיר $10 / $50 לכל 1M טוקנים ישירות מ-OpenAI, Astra נראה יקר לעומת משפחת 5.6 — ועל בסיס מחיר לטוקן הוא אכן כזה. אבל מחיר לטוקן הוא יחידת המדידה הלא נכונה. מה שאתם משלמים הוא הטוקנים שנשרפים כדי לסיים את המשימה, וכאן Astra באמת שונה:
- ב-DeepSWE, Astra משתמש בכ-מחצית מטוקני הפלט של GPT-5.6 Sol עבור ציון גבוה יותר.
- ב-Agents' Last Exam, בהגדרות בעלות הציון הגבוה ביותר, הוא משתמש בכ-65% פחות טוקני פלט מ-Claude Opus 5.
- Gemini 3.8 Flash (73.8%) ו-Claude Opus 5 (73.7%) מגיעים למרחק של נקודה מ-Astra ב-DeepSWE — תוך שהם פחות יעילים בטוקנים פי 4–5 לכל משימה.
- ב-Terminal-Bench 4.0, Astra מגיע ל-57.9% שלו בעלות API משוערת למשימה הנמוכה בכ-9% מזו של Sol, וב-63% מזו של Fable 5.1.
- ב-BenchCAD, Astra מגיע לחפיפה גאומטרית של 95.9% בעלות הנמוכה בכ-43% מזו של Sol וב-86% מזו של Fable 5.1.
זהו מודל שעקומת ה-Pareto שלו זזה באמצעות פחות עבודה, ולא באמצעות תמחור נמוך יותר. הדבר גם יוצר מתח אמיתי עבור המעבדות: אם כל טוקן קונה יותר עבודה שהושלמה, עסק שמתומחר לפי טוקנים יכול להעביר את רווח היעילות ללקוחות או לשמור אותו כמרווח. במחיר $10 / $50, OpenAI שמרה אותו.
זה הפער ש-Smart AIPI קיימת כדי לסגור. אנחנו מעבירים את ההנחה הלאה: אתם מקבלים את יעילות הטוקנים של Astra וגם מחיר נמוך ב-75% לכל טוקן.
תמחור: 75% הנחה, אותו מודל, אותו API
| gpt-6-astra, לכל 1M טוקנים | ישירות מ-OpenAI | Smart AIPI | החיסכון שלכם |
|---|---|---|---|
| קלט | $10.00 | $2.50 | 75% |
| קלט מהמטמון | $1.00 | $0.25 | 75% |
| פלט | $50.00 | $12.50 | 75% |
אותם weights, אותו מבנה API תואם OpenAI, אותם כלים. ההבדל היחיד הוא החשבונית.
מה עוד הושק עם Astra
- הערות ניתנות לחיפוש ב-Codex. במקום לדחוס סשן ארוך לסיכום יחיד מאבד מידע, Astra שומר הערות לאורך חלונות הקשר ויכול לחפש בחלונות קודמים — כולל פלט כלים שמעולם לא נכנס לסיכום. הפעילו זאת ב-
config.tomlשל Codex; OpenAI אומרת שזה יהפוך לברירת המחדל עבור Astra בשבועות הקרובים. - טיפול טוב יותר בעמימות. Astra משלים פערים שגרתיים מההקשר ושואל שאלות ממוקדות רק כשהתשובה תשנה את התוצאה. ב-Codex הוא יכול לשאול באופן אסינכרוני תוך המשך עבודה שאינה קשורה.
- הוא נשאר ממוקד במשימה תחת הכוונה. מודלים קודמים התייחסו לעתים קרובות לתיקון באמצע משימה כמטרה חדשה לחלוטין. Astra משלב דרישות חדשות בלי לוותר על האילוצים המקוריים.
- הקשר ארוך אמיתי. אחזור של 100% ב-MRCR v2 עד 512K טוקנים, 96.3% בטווח 512K–1M.
- מדע שהניב תוצאות. בפערים בין ראשוניים, החסם הידוע הטוב ביותר עבור זוגות ראשוניים קרובים שמופיעים אינסוף פעמים עבר מ-246 ל-240; Astra סייע לבסס 186. הוא גם שיפר איבר בחסם על פערים גדולים בין ראשוניים שעמד ללא שינוי מעל 80 שנים.
כיצד להשתמש ב-GPT-6 Astra
Chat Completions API
curl https://api.smartaipi.com/v1/chat/completions \
-H "Authorization: Bearer YOUR_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{
"model": "gpt-6-astra",
"messages": [{"role": "user", "content": "Refactor this module and add tests"}]
}'
Responses API with high reasoning
curl https://api.smartaipi.com/v1/responses \
-H "Authorization: Bearer YOUR_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{
"model": "gpt-6-astra",
"input": "Audit this repo for security issues and open PRs to fix them",
"reasoning": {"effort": "high", "summary": "auto"}
}'
Codex CLI, Cursor, Cline, Roo Code, OpenCode, Aider
OPENAI_BASE_URL=https://api.smartaipi.com/v1
OPENAI_API_KEY=sk-your-smart-aipi-key
OPENAI_MODEL=gpt-6-astra
מאמץ ההסקה תומך ב-low, medium, high ו-xhigh. Astra משתנה באופן משמעותי עם רמת המאמץ — שותפים מוקדמים מדווחים שמאמץ גבוה יותר קונה יותר מעברי אימות ויותר בדיקות דפדפן על builds חדשים, ולא רק תשובות ארוכות יותר. לעבודה סוכנית ארוכת טווח, השתמשו ב-high או xhigh.
איזה מודל כדאי לכם להריץ בפועל?
- gpt-6-astra — שימוש במחשב, אוטומציית דפדפן, סוכנים עתירי טרמינל, refactors ארוכי טווח וכל דבר שבו השלמת המשימה ללא השגחה היא העיקר. יעילות הטוקנים שלו משמעה שלרוב התעריף הגבוה יותר יוצא זול יותר לכל משימה שהושלמה.
- gpt-5.6-sol — עדיין מודל קידוד frontier מצוין וזול משמעותית יותר לכל טוקן. ברירת המחדל הנכונה לקידוד סוכני בנפח גבוה, כאשר אינכם משלמים עבור היתרון של Astra בשימוש במחשב.
- gpt-5.6-terra — סוס העבודה המאוזן: איכות קידוד קרובה למודל הדגל בחצי מהמחיר של sol.
- gpt-5.6-luna — עבודה בכמות גדולה, סיווג, סיכום וצינורות עיבוד זולים בתפוקה גבוהה.
כל ארבעתם פועלים על אותו endpoint ואותו מפתח. המעבר הוא שינוי של שורה אחת, לכן בצעו להם בנצ'מרק על עומס העבודה שלכם במקום לסמוך על התרשים של מישהו — כולל התרשים הזה.
התחילו עכשיו
קרדיטים חינמיים כלולים. כל חשבון חדש מקבל $5 בקרדיטים חינמיים. הירשמו ב-smartaipi.com/signup, צרו מפתח API והתחילו להשתמש ב-gpt-6-astra מיד. אין צורך בכרטיס אשראי.
- הירשמו ב-smartaipi.com/signup (קרדיטים חינמיים, ללא כרטיס אשראי)
- צרו מפתח API בלוח הבקרה
- הגדירו את כתובת הבסיס ל-
https://api.smartaipi.com/v1 - השתמשו במודל
gpt-6-astra
המודל הסוכני והשימוש במחשב הטוב ביותר שפורסם, בפרודקשן, ברבע ממחיר המחירון.